Dzīve mazciemā – 116

Namiņa rīta stāsti (nr. 25) & viesi namiņā

Neraksturīgi man, esot kopā ar viesiem, nolēmām apmeklēt publisko pasākumu – dronu šovu.

Pirmajā vakarā pasākums neizdevās, visā Gijonā nebija, kur mašīnu novietot, pareizāk sakot – uz ielām i adatai vietas nebija.

Milzu sastrēgumi, policisti, brīvprātīgie, kundzītes ar cacīgi uzkrāsotām lūpām regulēja satiksmi, cilvēku plūsmu.

Nu, neko, noslaucīju no pieres sviedrus, kad izkļuvām no pilsētas.

Sestdien mēģinājumu atkārtojām, tik nu bijām gudrākas – ieradāmies pusdienas laikā, kad spāņi bauda nomiedzi.

Hā, ne mēs vienas tādas gudras! Bet vietu mašīnai atradām, tiesa, labā kaloriju dedzināmā attālumā no centra un pludmales.

Ko darīt ar 6 brīvām stundām pilsētā, kur veikalos atlaides???

Kādām šopings, kādai adings.

Vadāju dāmas no veikala uz veikalu, ielaidu iekšā, pati piemetos uz tuvākā soliņa ar adīkli un uzmanīju iepirkumu maisiņus, kas palielinājās neticamā ātrumā.

Šopings uzdzen milzu apetīti, īpaši pēc tam, kad kā trīs kalnu ēzeļi, apkrāvušās ar iepirkumu tarbām, aizceļojām uz mašīnu, tad atpakaļ uz centru.

19 000 soļu, tā paziņoja jauniete, ar mirdzošām acīm aplūkojot puspiekrauto auto bagažnieku, “laba diena, man patīk”.

Lielā cachopa, salāti un saldais tika iznīcināti vēja ātrumā, tur pat arī pieklājīgs daudzums vīna.

Pa virsu saldējums kā ķirsītis uz tortes, un tad jau pats dronu šovs mūzikas pavadījumā.

Tu esi daļa no lielā Visuma, novērtē un baudi to.

Bija skaisti aizpeldēt citā pasaulē, klausīties okeāna šalkas, kas mijās ar mūziku.

Manas saulītes devās naktsmierā ar tādiem dīvainiem, apgarotiem smaidiem.

“Cik tava zeme ir skaista, kāds miers ir te…”

Rīt jau cita diena un piedzīvojumi.

Citi raksti

09.12.2020. Vētra!

Esmu palikusi atkarīga no laika ziņām, agrāk nekad neesmu tā sekojusi līdzi, bet tagad tas kļūst svarīgi, īpaši rudens - ziemas periodā. Un ziņas stāsta, ka jau nedēļas beigās gaidāma lielā vētra, cik nu redzu, tad būs vismaz nedēļu. Lai visi svētie stāv klāt, cerams, negaisa nebūs. Lakšmi vēl no iepriekšējā nav atjēgusies. Laika maz, tāpēc jāsarauj: pie lielās dobes palicis pavisam maz darba.
Es esmu/ būšu roze , kas vērsies lēnām , pa ziedlapiņai , kā mans Claude Monet .Kaut kad rakstīju , ka , reizēm tas , ko domājam , esam galapunkts , ir tikai pietura . Bet to apjaušam tikai pēc laba laika .Es nezinu , rīt būs mācību procesa galapunkts vai pietura . Lai kas …

Dzīve mazciemā – 116 Read More »

19.08.2020. Šodien bija TĀ diena, kas jāizmanto. Kā to izmantoji Tu?

Es saņēmu savu dūšu un tā karaliski devos dienu baudīt. Viena pati visu dienu jūras malā, pirmo reizi pa visu šo laiku, ko esmu šeit. It kā nieks, bet tas prasīja lielu saņemšanos, jo mājās taču tik daudz darāmā: terase jānopucē, pēdējās kastes jāizkrāmē, virtuvē skapīši jāizberž un dārzs gaida, tad vēl jāatbild uz lielu daudzumu vēstuļu, “jāpalaiž” jaunais projekts un vēl, un vēl un vēl. Bet šodien teicu darbiem STOP, sameklēju no Grieķijas atvesto platmali, iemetu somā pāris persikus, piegāju pie grāmatu plaukta un ar aizvērtām acīm izvēlējos. “Hā,” atverot acis, cik precīzi strādā zemapziņa...
…troksnis, kas sevī apvieno milzu ratu braukšanu pa bruģi, pāļu dzinēja ritmiskos blīkšķus, ūdenskrituma dārdus un milzu šķīvju dauzīšanu, ar raušanu uzrauj mani sēdus. Slēdzu gaismu, grābju brilles, telefonu – ir nedaudz pāri četriem.