Dzīve mazciemā – 97

Ir arī tā

Domāju nerakstīt, līdz mani ilgi, mīļi gaidītie viesi nebūs devušies mājup. Lai lieki nesatrauktu. Jo tik ļoti, ļoti gaidīti. Kāpēc – o, tur ir vesels stāsts, bet to tik ar pašu piekrišanu.

Ko nozīmē būt viesu namiņa, kaut ofic neatzīta, bez stingriem papīriem, tik draugiem, draugu draugiem un viņu draugiem, saimniecei?

Zināt, vai ne? Tas ir ne tikai prieks sagaidot un asara prombraucot, jo katrs paliek sirdī, tas ir ne tikai traks plānošanas, pielāgošanās maratons visās dienās, tā ir ne tikai spēja nolasīt vēlmes – gastronomiskās, emocionālās un vēl, un vēl. Tā ir arī prasme un vajadzība savākt sevi, savu fizisko ķermeni, kad tas uzrīko revolūciju.

Manējais to bija izdomājis uzrīkot šajā nedēļā, droši vien, ka jau kādas dienas iepriekš. Reibstošo galvu, sāpes sprandā, miglu acīs norakstīju uz saspringto darbu grafiku, uz “ārprāts, atkal salna, nevar ravēt”, “šausmas, kad tas lietus pāries, zāle līdz ceļiem”, plusā vēl fona stress par māju, dokumentiem un rēķinu kalniem, kam asumiņu piešķīla pretī braucošās mašīnas mestais akmentiņš, tāds pavisam sīks, bet precīzi stiklā. Rezultātā zvaigznīte, kas dažu minūšu laikā sāka veidot citu ģeometrisko figūru. Mana apdrošināšana it kā to sedz, bet emocijas nošūpojās.

Un tā pirmdienas vakarā pēc Zoom lekcijas, kāpjot augšā pa trepēm, tās nez kāpēc cēlās debesīs un pakāpieni muka, sienas arī tā jocīgi kustējās. Uzrāpojusi uz guļamistabu, atcerējos, ka abas žogvāveres man uz 55. dzimšanas dienu, lai oficiāli ieskaitītu “Mirttantes” pulciņā, uzdāvināja agregātu, ar ko mērīt spiedienu. O, šķita, ka sabojājies, rādīja dīvainus ciparus – 190/110. Lai kas tas būtu, sapratu, ka īsti labi nav. Otrdienu kaut kā dīvaini noklimtu, trešdienas rītā jau bildi ar cipariem sūtīju abiem orākuliem.

Trešdien jau vairs tikai paši nepieciešamākie soļi. Abas nebalsī auroja, ka jāsauc ātrie, bet te tā nav pieņemts. Ja vien neesi komā, pie daktera jātiek pašam. Dakterējos ar to, kas nu mājās bija, tā teikt – cūkas gaļas fileju sēņu mērcē gatavoju no  āboliņa lapas, klāt pieliekot baravikas bildi.

Piektdien ir “logs” pie ārsta. Par šo vizīti varētu operu sacerēt un baletu uzvest, vai arī Comedy Club tēmu iedot. Kā viņi man roku nesalauza n-tās reizes mērot spiedienu, tīrais brīnums, bet uzjautrinošākais bija, kā daktera kungs klausījās manus sidrs pukstus – vispirms uzvilka gumijas cimdus, tad izlocīja pirkstus (tajā brīdī caur galvas sāpēm sāku domāt, kur tos sirdspukstus meklēs un klausīs), tad aši pielika to štruntu manai dekoltejai un momentā noņēma nost. Nez, viņš gribēja saprast, vai vispār man ir sirds, vai tā tik skaļi iebrēca viņam ausī:

“Āpsi tu tāds, dod šprici, dod tableti, neredzi, mana nēsātāja tūlīt pedāļus atmetīs, bet man vēl ir idejas!”

Pie tabletēm tiku, tiesa, vakarā, kad aptiekā siesta bija beigusies.

Šobrīd aparātiņš rāda 155/73.

Esmu mierīgā, saudzējošā režīmā, mēģinu neredzēt nenopļauto zāli un neizravētās dobes.

Sevis saudzēšanai uzrunāju kādu ukraiņu sievieti, kura meklēja darbu. Dzīve man iemācījusi būt pateicīgai par visu, ko manā labā izdara kāds, ko es pati nevaru, bet te man nobira asara. Bet tas jau atkal cits stāsts.

Kad tupus, rāpus biju padarījusi nepadarīto, vēru ciet verandas durvis, gar namiņu, uzdodot tradicionālo jautājumu “Vai Camino ir uz augšu?”, pagāja tēvs un gadus desmit – vienpadsmit vecs puisēns, kurš ar piepūstiem vaigiem nesa savu mugursomu. Nezinu, cik lielu ceļa posmu viņi iet, bet jau tas, ka zēns nesēž mājās, neglauda telefonu, bet ir svaigā gaisā, nebaidās no sīkā – mērcētāja – lietutiņa, liek domās papliķēt pa plecu.

Mums ābeles zied. Biezajā miglā tās izskatās īpaši skaisti, tā mazliet pasakaini.

Manas saulītes jau lidmašīnā, un es dodos uz lidostas pusi.

Ierausim daktera tabletes, svētīto ūdeni un – te nesmieties – vienīgās dilles, kas aug, ir no Aglonas vestās ar svētīto ūdeni slacītās. BET, TE VIENS BET – gliemeži viņas neēd, viņi tās RIJ!

Jaukas brīvdienas. 🙂

Citi raksti

08.11.2022. Dzīves mācības. Sveces dodas ceļā

Vakar modinātājs zvanīja, kad saulīte vēl pat uz otriem sāniem nebija pagriezusies, aiz loga melna nakts, acu plakstiņi smagi kā akmens bluķi. Uz tausti centos atrast brilles, ieslēgt gaismu. Manas nakts aktivitātes abās kaķu dāmās izsauca lielu neapmierinātību, ko Lakšmi izpauda sev raksturīgajā veidā - aši iekost pirmajā ķermeņa daļā, kas pa zobam, un ātri palīst apakšā zem segas. Redzot, ka nejokojos, tiešām celšos, Nansija ar sašutumā savilktu ģīmīti jož lejā pa kāpnēm, gandrīz nogāžot manu nestabilo, samiegojušos stāvu - sak, ja reiz piecēlies, tad baro! Pusotras stundas laikā izdodas sapakot, izpakot, no jauna sapakot pēdējo lielo kasti ar pasūtījumiem, ar vienu roku pacelt neizdodas, smaga.

07.01.2021. Dot un ņemt.

Zvaigznes diena atnāca ar ļoti vērtīgu dāvanu - pirmo dienu bez lietus, krusas, vēja. Saulīte spoža, spoža pie dzidri zilajām debesīm. Izstāstīt nevar, kas tā par baudu pēc triju nedēļu salšanas, kad negaisu, vētras pēc apkuri varēju vien 9 dienas izmantot, sasilt saules staros. Pusdienas laikā temperatūras stabiņš pakāpās līdz +18 grādiem, neticami, ka naktī bija nulle. Mīļkaimiņš nošūpo galvu - tik traku ziemu viņš neatceroties, mums te pat viegls sniedziņš bija.
10.06.2023. Namiņa rīta stāsti – 19

Šorīt abas dāmas sastrīdējās, uzrīkoja boksinga maču uz blakus spilvena. Nansija ir cīrulis, ar pirmo gaismiņu vajag ārā, bet reti, kad modina mani, gaida, kad sakustēšos, tad gan klāt un dīcošā balsī vedina celties. Lakšmi ir pūce vai, vēl pareizāk sakot, visdiengulis. Tā nu Nansija nāca mani motivēt uz celšanos un iztraucēja guļošo madāmu, šņāciens, spļāviens, cirties ar ķepu un, dusmīgi bubinot, visdiengulis palīda zemsegas valstībā. Tikmēr Nansija, apsēdusies ķengura pozā, ar nevainīgu sejas izteiksmi ar ķepu turpināja taustīt ņurdošo kamolu zemsegas valstībā. Mīļā miera labad paņēmu padusē ņurdošo visdienguli, piecēlos, atvēru dārza durvis, lai nemiera gars var doties izskaidroties ar žagatām, kamēr mēs ar Lakšmi atpakaļ gultiņā. Sestdiena, mirklis tikai sev godam nopelnīts.

15.08.2025. Trešā atpūtas diena

Tiešām, atpūtas diena – vismaz tā bija domāts. Kur mēs tos 15 000 soļus salasījām, kas to, lai zina 😉. Lēnās, mierīgās brokastis ar kārtējo n-to sieru degustēšanu (viņi ir iemīlināti Astūrijas sieros), tad ceļojums uz austeru degustēšanu. Un negaidīti tikām pie barības sirdij, emocijām, dvēselei – 15. augusts, Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas diena. To svin arī Astūrijā, vēl jo vairāk – te ir Dievmātes zeme.