Dzīve mazciemā – 96

Sagaidīt un pavadīt

Ziniet, kas ir visgrūtākais viesu uzņemšanā?

Nē, ne daudzie jautājumi no sērijas: “Kāpēc izvēlējies šo māju?”, “Vai nav grūti vienai?”, “Kāpēc mašīnu liec tā?”, “Kāpēc tev nav Volvo?”, “Tev nešķiet, ka tu esi savu ambīciju upuris?” u.t.t. – visi šie jautājumi, kas nu jau triju gadu garumā tiek uzdoti, daudz stāsta par pašiem jautātājiem un viņu tā brīža aktuālajām tēmām.  Arī ne agrie rīti, ne grupas savākšana, tas viss ir nieks pret pašu grūtāko – pavadīšanu.

Katrs, kurš pabijis manā namiņā, jā, jā, es esmu sentimentālais Vēzis, ērti iekužinās kādā sirds stūrītī un paliek tur. Brīdī, kad tevi saķer un saspiež atvadu apskāvienā, ir stipri jākož lūpā, lai nesāktu bimbāt. Jo, kaut aizbraucējs saka, ka noteikti atgriezīsies, labi apzinies, ka pasaule ir ļoti liela, un mana mīļā, mazā Astūrija, kura ir aizņēmusi visu manu sirdi, pasaules kartē ir tikai mazs punktiņš.

Šorīt pavadīju savas četras smējējas mājupceļā uz Latviju. Iekāpu mašīnā, un sirds iesmeldzās, nesajūtot Janas knosīšanos blakus sēdeklī, otrās rindas gardos smieklus un mīlīgo, pēkšņi izsprukušo pusaudžu enerģiju. Odziņu uzlika radio Skonto:

“Mana sirds ir atkal brīva, bet par jaunu atmiņām (..).”

Ko var pārfrāzēt par “mana Silvī atkal brīva, gaidot…”. Dzejnieks no manis nekāds, bet domu sapratāt.

Šīs bija piesātinātas dienas ar smiekliem, jokiem, stenēšanu, vaidēšanu, ēšanu, dziedāšanu un, paldies Vitai par rozā vīna pasaulē ievadīšanu, gardā rozā vīna baudīšanu. Bija kalnu takas, bija apmaldīšanās, kas tika pārvērsta stāstā par fitnesa treniņu un Astūrijas floras un faunas iepazīšanu, bija mērcēšanās okeānā, mukšana no paisuma, protams, komandantes ieteikumu neņemšanu vērā, bija asaras, bet tādas vieglas, dziedējošas, ko prot izvilināt dziedošie akmeņi, bija sarunas. Oi, un man tika masāža, vēl kādu brīdi ceļoties, sēžoties Janu pieminēšu, bet ar labu.

Dāmas teica, ka noteikti gribot iekļūt mazciema stāstos, nedaudz ievilkšu elpu, apdarīšu degošos darbus, un tad jau kāds uztaps.

Šobrīd gandarījuma nogurums un smaids līdz ausu ļipiņām.

Vēl četrās sirdīs Astūrija ierakstījusi savu vārdu. Redzēju, kā dāmas līdz ar mani pārdzīvoja, redzot gan pašas uguns liesmas kalnos, gan milzu izdegušās platības. Un kā dāvanu par viņu līdzcietību Astūrija vakar uzdāvināja mazu, mazmazītiņu pareizā vēja pūtienu. Playa de Salinas bija viļņi, mazi, bet bija, un šļakatas sejā arī tika.

Labu ceļa vēju, smējējas, dziedātājas!

Grupas devīzes:

  • “nelien, bet ēdīšu”;
  • “nevaru, bet iešu”.

Citi raksti

10.07.2024. Mazās ainiņas

Vakar no rīta lija, tad brangi cepināja, tad atkal lija visu nakti. Šobrīd mostas diena, ir cerība, ka bez dušas, kaut gan mākoņi sola citu. Mēs gaidām četras smējējas, kalnos kāpējas, pa viļņiem lēkājošas gavilētājas.

31.10.2021. Kam Helo Vīns, man - Helo Kaķis

Vakar, pareizāk sakot, šorīt agri no rīta, pēc dobes rakšanas, daudzu citu mazo darbiņu apdarīšanas , labi sadzērusies salvijas tēju, iekritu gultā puskomas stāvoklī. Nezinu, cik ilgi vai neilgi gulēju, bet, kad izdzertais tējas daudzums rosināja uz pamošanos, aiz loga vēl bija tumsa, tik pie pašas pamalītes tāda knapi samanāma gaismas strēlīte.

Pavērusi pusi no vienas acs, mēģinot noturēt miegaino ķermeni līdzsvarā, klunkurēju pāri istabai uz laimes un viegluma telpu. Kaut kur pusceļā starp gultu un lielo krēslu kaut kas silts, mīksts, izjūkošs patrāpījās zem pēdas un apķēra potīti. Mana sirds pamira, atmodos zibenīgi līdz ar sulīgu bļāvienu.

07.08.2023. Namiņa rīta stāsti – 28

Tūrisma sezona rit pilnā sparā. Ja vēlies tikt uz kalnu takām, kādu īpašo pludmali, jāceļas laicīgi, ļoti laicīgi. Astūrija ir liela un tomēr maza. Ja vieta 10 mašīnām, tad vienpadsmito nekādi neiespiest.

Neklausies, ko runā apkārt, sadzirdi tikai savu ķermeni. Tev nav nevienam nekas jāpierāda, šai dzīvē esi tikai sev, lai darītu laimīgu sevi. CEĻŠ Tev parādīs, pateiks to, ko pasaule noklusē, Tu ieraudzīsi savu iekšējo gaismu, savu bagātību. Un tikai Tavā paša ziņā - noticēt, pieņemt vai aizmukt krūmos! Buen Camino, Iveta! Buen Canimo, Laila!