Dzīve mazciemā – 77

Kārtējās atšķirības vietējo un manā dzīves uztverē

Kad pa punktiem, pa stundām salikta visa nākamā nedēļa, kur bez manu mīļo jaunlaulāto ierašanās pirmdien trešajā mājas daļā iemitināsies divas burvīgas mana bloga lasītājas, kurām kaut kad nedēļas vidū pievienosies vēl viens jauks pāris  (jūtat menedžmentu, ja?!), šodien zvana juriste ar ziņu, ka otrdien gaidāma kārtējā komisija. Pārcelt dienu nevaru, tā izlēmuši. Labi, pabīdīsim dienas plānus.

Taujāju juristei, vai vajadzīgs kafijas galds, kaut kas uzkožams un tā. Viņa, brīdi klusējusi, atbild, ka nē, jo viņiem tā nav pieņemts, un, ļoti atvainodamās, saka, ka tas dažkārt mulsinot, jo šejienieši nesaprotot, kā tā – tāpat vien uzklāts galds, pasniegts cienasts un vēl šokolādes (ļoti garšīgas gan) kaste uzdāvāta. Tas vienlīdz patīkot un biedējot.

Nu es apmulsu…

Prasu, vai arī viņu tas mulsina, vai man puķes no dārza vairs nenest. Viņa, brīdi paklusējusi, saka:

Nē, nes gan, man patīk, es jau esmu pie tevis pieradusi.

Nu, lūk! Kas man liekas pats par sevi saprotams, citiem – jauna ābece, ko, varbūt, nemaz negrib mācīties.

Tādi dažādi esam.

P.S. Un es ar siltumu sirdī atcerējos savu mīļo Amīti, Mildas tanti, savu ex vīramāti, kuras man šo došanu, dalīšanos iemācīja, nostiprināja. Viena svece dod gaismu, bet vairākas, kopā saliktas, telpu dara mājīgāku, siltāku, gaišāku.

Citi raksti

23.07.2023. Ko taupa taupītājs, to izmanto, kurš paķer telefonu!

Tā kā mājas nets traki “kruts” ar savu aplikāciju, kuru telefonā ar LV numuru nevarēja iestellēt, nācās spāņu numuram pirkt jaunu. Ja jau jauns telefons, tad pirmajai bildei jābūt ūber skaistai, taupījos, meklēju to skaistāko kadru. Ja? JA?! Vakar, kad jau tā pa čemodāniem (četriem, bet kurš tad laimi skaita) bija jālēkā, lai ciet dabūtu, Vitas kārā acs krita uz hortenzijām. Nolēmām, ka tās, kuras izturējušas ex saimnieku aktivitātes - stādīt podā uz akmeņiem un vēl akmeņi pa virsu saknēm - varētu labi izturēt ceļu uz Latviju un Latvijas laikapstākļus.

Esam sveikas un veselas, vakardien piedzīvotais kā ļauns sapnis pagaisis. Neskatoties uz gana bēdīgo veselības stāvokli un nejēdzīgajiem laikapstākļiem, paguvām visu izdarīt, apskatīt. Iespaidi spēcīgi un daudz. Tālākais likteņa rokās. Solīti spēru, pie durvīm pieklauvēju...
13.04.2023. Sagaidīt un pavadīt

Ziniet, kas ir visgrūtākais viesu uzņemšanā? Nē, ne daudzie jautājumi no sērijas: “Kāpēc izvēlējies šo māju?”, “Vai nav grūti vienai?”, “Kāpēc mašīnu liec tā?”, “Kāpēc tev nav Volvo?”, “Tev nešķiet, ka tu esi savu ambīciju upuris?” u.t.t. - visi šie jautājumi, kas nu jau triju gadu garumā tiek uzdoti, daudz stāsta par pašiem jautātājiem un viņu tā brīža aktuālajām tēmām. Arī ne agrie rīti, ne grupas savākšana, tas viss ir nieks pret pašu grūtāko – pavadīšanu.

Visumam nav citu acu , kā tikai tavas , lai tu ieraudzītu SAVU ceļu .Visumam nav citu kāju , kā tikai tavas, lai tu sāktu iet SAVU ceļu .Visumam nav citu roku, kā tikai tavas, lai tu sāktu darīt to, kas tev tīkams .Visumam nav citas sirds , kā tikai tava , lai tu atļautu …

Dzīve mazciemā – 77 Read More »