Dzīve mazciemā – 31

Zīmēt mīlestību

Mīlestību ņemt vai dot, varbūt abējādi? Kura roka stiprāka, kura siltāka, kura maigāka?

Es zīmēju, domās staigāju pagātnes un nākotnes ceļus, līdz tie saplūst vienā. Nansija vēro, zīmuļi liek ūsām drebēt no satraukuma tā pat kā manas brilles un telefona vads, kurš pārvērsts skaistā mežģīņrakstā. Viņa vēro, viņai ir savs priekšstats par mīlestību i lietvārda, i darbības i īpašības vārda formās.

Viņa vēro, tad zibenīgs ķepas cirtiens, zīmuļi aizlido, un mans domu gājiens pārtrūkst.

– “Mīlestība ir jālieto un jābauda,” to pauž viņas skats, ķepas cirtiens (bez nagiem) un purna paberzēšana gar manu vaigu.

– Beidz zīmēt, pakasi vēderiņu, un vispār, kas būs vakariņās?!

– “Vakariņas, kurš pieminēja vakariņas?” – Lakšmi ar skaļu “ņau” ir gatava iesaistīties rotaļā – “tev nebūs ēst no mana šķīvīša!”

Zīmējums palika nepabeigts, vai tad tam, tā pat kā mīlestībai, ir sākums un beigas?

– “Mēs mīlam Tevi!” – tā kamēliju krūmi, un nobirdina man pie kājām sarkanu ziedu paklāju.

– “Mēs mīlam Tavas rokas!” – čukst saziedējušie krokusi, dažādu krāsu hiacintes un pirmās izplaukušās meža zemenes.

– “Mēs mīlam Tevi,” pasniedzot cepumu kārbu, nosaka mīļkaimiņi.

– “Es arī! Ļoti, ļoti!” – un sniedzu pušķi ar krāsainām, skurbinošas smaržas pildītām hiacintēm.

Abiem acīs sariešas asaras, tā pat kā man!

Es mīlu Tevi, pasaule!

Citi raksti

16.09.2022. Brokastu pārdomas

Ir ļoti veiksmīgi cilvēki, ir veiksmīgi cilvēki, ir vienkārši cilvēki, ir tie, kuriem rokas aug no nezināmās vietas, ir, kuriem aug no zināmās vietas, un ir Iveta. Dieviņam ir izcila humora izjūta attiecībā pret mani. Nekad nesūtīs pa taisnāko, pat ne pa līkumoto ceļu, parasti pastumj (lasi - iesper pa attiecīgo vietu) tieši brikšņu, purvu, bezceļu virzienā bez galapunkta, uzdevuma. Tā teikt, atrodi sevī “gadžetus”, tad saproti, kā un kur tos pielietot.

Es esmu/ būšu roze , kas vērsies lēnām , pa ziedlapiņai , kā mans Claude Monet .Kaut kad rakstīju , ka , reizēm tas , ko domājam , esam galapunkts , ir tikai pietura . Bet to apjaušam tikai pēc laba laika .Es nezinu , rīt būs mācību procesa galapunkts vai pietura . Lai kas …

Dzīve mazciemā – 31 Read More »

Time flies like the wind, the days have gone by somehow…

07.11.2021. Īsie stāsti jeb “45 soļi līdz....”

2. solis no 45

Naktī pamodos no ledainas sajūtas degungalā. Aiz loga tumšas, tumšas debesis ar miljons zvaigžņu podziņām. Skaisti, bet auksti, aiz loga 7 grādi. Ātri ieslēdzu apsildāmo palagu, un jau pēc mirkļa gulta kļuva patīkami silta, arī abas kaķu dāmas, sasilušas, atļāvās izbāzt galvas no segas apakšas. Rīts nāca ar labām ziņām -viens no paziņu paziņām “nomedījis” kārtējo meistaru, kurš esot gatavs izdarīt darbu un palīdzēt visus materiālus sagādāt. Elpoju un apturu vēlmi laisties neprātīgā laimes dejā. Pag, Iveta! Vispirms lai atbrauc, izdara darbu, tad i dejosi.