Dzīve mazciemā – 159

Aiz mākoņiem ir saule

Divas nedēļas bargu lietavu, ne tādu, kas pasijā un pāriet, nē, te gāza baltu ūdeni. Otrās nedēļas beigās dažās padomēs izsludināja ārkārtas stāvokli. Mūsmājās ūdens sūknis arī čakli strādāja.

Es kā Dūņu rūķītis raku tranšejas gar dobēm.

Nu jau paši astūrieši saka, ka esot par traku.

Saulīte sadzirdēja, kā leca no mākoņgultas ārā, kā atrāva lietus mākoņu aizkarus, tā uzkarsēja līdz 25-29 grādiem.

Augiem šoks, man arī, kaķes laimīgi pārgurušas – dārzā tik daudz darāmā! Pa lietavu laiku peļveidīgie padzīvojuši zaļi, nu kaķes tik spēja medījumu mājās nest. Pēc ceturtās (tas ir – ceturtā, ko redzēju), ieviesu muitas režīmu – aizvēru durvis!!! Lakšmi ar guvumu zobos stabulēja pilnā rīklē pie aizvērtām durvīm, Nansija izskatījās ļoti apvainojusies, un tomēr iemanījās vienu man zem spilvena pastumt.

Arī gliemeži padzīvojuši ļooooti zaļi, tas ir apbrīnojami, kādu skādi tie var nodarīt. Vēl apbrīnojamāk – kā viņi zina par dārzu??? Gliemežu sms?

Vakaros var redzēt, kā no meža puses veselas ordas lien šurp, spēju tik likvidēt.

Bet stiprākie izdzīvo, lilijas izstiepušās man līdz ausu ļipiņām, saliku atbalstu kokus, piesēju. Siltumnīcā pirmie tomātiņi, gurķu, kabaču nav – gliežrīmas.

Vakar līdz ar pirmajām lietus lāsēm paspēju zirgābolus atvest. Naktī uguņoja un dārdēja. kaķes patvērās zem gultas, es būtu gribējusi pievienoties, ja varētu palīst apakšā.

Rīt nelīs, tas nozīmē – dārza joga uz pilnu slodzi. Sāk ziedēt rozes un lilijas, magnolija atvērusi pirmos lielos, baltos ziedus. Dārzs elpo, es arī, un kaķu dāmas līksmo.

Ak, un man ir pašai savi rabarberi ❤️, paldies rūķim no vēju pilsētas.

Rakstu, lietus mitējies, viss smaržo, putni dzied un, ja ieklausās, var dzirdēt okeāna viļņu un krasta akmeņu šūpuļdziesmu ❤️.

P.S. Zinu, ka pēdējā pusotrā gadā bijis maz stāstu. Tuvākajās dienās uzrakstīšu, kāpēc.

Citi raksti

20.03.2023. Namiņa rīta stāsti - 1

Pēdējā laikā saņemu daudz vēstuļu ar domu, ka, ja neesot laika lielos ierakstus rakstīt, vismaz kaut ko, kaut maziņu, kaut nedaudz. Tie palīdzot iet uz priekšu, nenolaist rokas. Ziniet, ieraksti galvā veselos sējumos sakrājušies, bet līdz redzamam veidolam netiek. Arī mazos stāstus regulāri nesolu. No rīta pie brokastu kafijas centīšos pāris rindas uzrakstīt. Rīts kā vienmēr pienāk daudz par agru, līdz ar pirmo koši sārto gaismas strēli pie pamales un guļamistabas logā. Mostas putni, un Nanšukam miera nav, sēž uz galda pie loga un šņakstina - ņerk, ņerk, ņjauuu. Ir pavasaris, beidzot ir.

25.07.2023. Viesi namiņā. Dionīsa meitu ierašanās un pārdomas

Katrs viesis tiek sagaidīts ar īpašu jūtu kokteili, kurā sastāvdaļas mijas vietām un proporcijām, ir gan bažas “vai patiks”, gan neviltots prieks un laimības sajūta, ir ilgas, ir satraukums par sevi, vai pratīšu attiecīgi uzvesties, uzminēt, sajust vēlmes, kā atreaģēšu, ja labāk situēti cilvēki vēlēsies mani pamācīt u.t.t. Tas viss pieder pie manas jaunās nodarbes, ko tikai vēl apgūstu. Kā bērns, kas stingri nolēmis iemācīties iet, bet kājeles pinas un ķeras, gāžot mazo stiprinieku gar zemi. Tā ari es - ar katru viesi ko jaunu iemācos, pirmkārt, jau saviem ērkšķiem uzlikt maigas micītes.

08.09.2024. Baravika jeb – kad dzīve pasniedz pīrādziņu

8. septembris, Astūrijas diena Visā Astūrijā noris dažādi svētku pasākumi, dzirdamas dūdu spēles, cilvēki izmanto brīnišķo laiku, kas kā dāvana atnācis pēc ilgstošajām lietavām. Piektdien, sestdien čakli pastrādāts, nu tā, ka rociņas kā pārguruša putna spārni pa zemi velkas. Atkal atnāca apstiprinājums, ka pasaulē viens otru ļoti jūtam - vēl viena tāda pati, tikai riža, plosījās pa savu atjaunojamo māju, tad nu periodiski dalījāmies, ko kura sadarījusi, tāda laba, motivējoša darba sajūta.

The Spanish saga has come to an end, I’m back in Riga. The first morning home, Bohema is purring at my ear, twitchy Lakshmi is at my feet. Opening my eyes I try to figure out whether this all is true or was it just a dream. Thank God for the facebook entries.