Dzīve mazciemā – 159

Aiz mākoņiem ir saule

Divas nedēļas bargu lietavu, ne tādu, kas pasijā un pāriet, nē, te gāza baltu ūdeni. Otrās nedēļas beigās dažās padomēs izsludināja ārkārtas stāvokli. Mūsmājās ūdens sūknis arī čakli strādāja.

Es kā Dūņu rūķītis raku tranšejas gar dobēm.

Nu jau paši astūrieši saka, ka esot par traku.

Saulīte sadzirdēja, kā leca no mākoņgultas ārā, kā atrāva lietus mākoņu aizkarus, tā uzkarsēja līdz 25-29 grādiem.

Augiem šoks, man arī, kaķes laimīgi pārgurušas – dārzā tik daudz darāmā! Pa lietavu laiku peļveidīgie padzīvojuši zaļi, nu kaķes tik spēja medījumu mājās nest. Pēc ceturtās (tas ir – ceturtā, ko redzēju), ieviesu muitas režīmu – aizvēru durvis!!! Lakšmi ar guvumu zobos stabulēja pilnā rīklē pie aizvērtām durvīm, Nansija izskatījās ļoti apvainojusies, un tomēr iemanījās vienu man zem spilvena pastumt.

Arī gliemeži padzīvojuši ļooooti zaļi, tas ir apbrīnojami, kādu skādi tie var nodarīt. Vēl apbrīnojamāk – kā viņi zina par dārzu??? Gliemežu sms?

Vakaros var redzēt, kā no meža puses veselas ordas lien šurp, spēju tik likvidēt.

Bet stiprākie izdzīvo, lilijas izstiepušās man līdz ausu ļipiņām, saliku atbalstu kokus, piesēju. Siltumnīcā pirmie tomātiņi, gurķu, kabaču nav – gliežrīmas.

Vakar līdz ar pirmajām lietus lāsēm paspēju zirgābolus atvest. Naktī uguņoja un dārdēja. kaķes patvērās zem gultas, es būtu gribējusi pievienoties, ja varētu palīst apakšā.

Rīt nelīs, tas nozīmē – dārza joga uz pilnu slodzi. Sāk ziedēt rozes un lilijas, magnolija atvērusi pirmos lielos, baltos ziedus. Dārzs elpo, es arī, un kaķu dāmas līksmo.

Ak, un man ir pašai savi rabarberi ❤️, paldies rūķim no vēju pilsētas.

Rakstu, lietus mitējies, viss smaržo, putni dzied un, ja ieklausās, var dzirdēt okeāna viļņu un krasta akmeņu šūpuļdziesmu ❤️.

P.S. Zinu, ka pēdējā pusotrā gadā bijis maz stāstu. Tuvākajās dienās uzrakstīšu, kāpēc.

Citi raksti

05.10.2021. Rīt!

Nu, ko, rīt lielā diena.

Pēdējā pusotra mēneša notikumi ir kā odziņas uz šokolādes kūkas, tā šokolādes kūka - mana nervu sistēma, tās odziņas - attiecīgo notikumu sekas.

Ilgi nav bijuši ieraksti. Notikumu, piedzīvojumu netrūka, bet spēka un vēlmju resursu tos aprakstīt gan nē. Vislabāk būtu gribējies ielīst kādā alā, nevienu neredzēt, nedzirdēt, neatbildēt uz jautājumiem “nu, kā ar māju?”, nedzirdēt komentārus, ka “ja tas ir tavs, tad jābūt visam viegli” un līdzīgus. Ziniet, man ir pretjautājums - pirms ko tādu man rakstāt, ko paši esat jaunu uzsākuši, izdarījuši laikā, kad visa pasaule prātā sajukusi?

Turpinājums trešajai dienai. Jau pāris dienas vēroju negludinātās veļas kaudzi uz lielās kumodes klusajā istabā, līdz beidzot pieķeru pie rokas Danielu un prasu pēc gludekļa.

"Ko? Tu gribi gludināt??? Eeeaaa, jāprasa tēvam Antonio, viņš par to atbild”, un Daniels pazūd kā rīta rasa.

19.08.2020. Šodien bija TĀ diena, kas jāizmanto. Kā to izmantoji Tu?

Es saņēmu savu dūšu un tā karaliski devos dienu baudīt. Viena pati visu dienu jūras malā, pirmo reizi pa visu šo laiku, ko esmu šeit. It kā nieks, bet tas prasīja lielu saņemšanos, jo mājās taču tik daudz darāmā: terase jānopucē, pēdējās kastes jāizkrāmē, virtuvē skapīši jāizberž un dārzs gaida, tad vēl jāatbild uz lielu daudzumu vēstuļu, “jāpalaiž” jaunais projekts un vēl, un vēl un vēl. Bet šodien teicu darbiem STOP, sameklēju no Grieķijas atvesto platmali, iemetu somā pāris persikus, piegāju pie grāmatu plaukta un ar aizvērtām acīm izvēlējos. “Hā,” atverot acis, cik precīzi strādā zemapziņa...
25.03.2023. Namiņa rīta stāsti - 6

Viņa ir projām! Tāds atvieglojums ķermenī pēc triju dienu mocībām. Tāds enerģijas pieplūdums. Nu, ko, izmantosim lietderīgi, būs lielā zirgābolu diena. Bet vispirms rīta kafija ar sievišķīgo čalošanu un smiekliem. Tad vēl dārzs jāatrāda, jāpaskatās, kas otras dārzā saaudzis. Tad var tā liegi, sievišķīgi pačalot un apbrīnot. Kaķi pārlaimīgi, ārā silta saule, praktiski nav vēja, tauriņi lido. Abām draiskulēm pielīp mans draiskais noskaņojums, un viņas sāk spēlēt ķerenes. Kur Našukam viens lēciens, tur Lakšmi trīs tipinājumi. Nansija lido kā bulta, ar kuplo asti stūrējot, Lakšmi lec kā zaķis, augstu uzrāvusi pakaļkājas. Kaimiņi stāv pie sētas un smejas, viņiem ļoti patīk manas draiskules.