Dzīve mazciemā – 96

Sagaidīt un pavadīt

Ziniet, kas ir visgrūtākais viesu uzņemšanā?

Nē, ne daudzie jautājumi no sērijas: “Kāpēc izvēlējies šo māju?”, “Vai nav grūti vienai?”, “Kāpēc mašīnu liec tā?”, “Kāpēc tev nav Volvo?”, “Tev nešķiet, ka tu esi savu ambīciju upuris?” u.t.t. – visi šie jautājumi, kas nu jau triju gadu garumā tiek uzdoti, daudz stāsta par pašiem jautātājiem un viņu tā brīža aktuālajām tēmām.  Arī ne agrie rīti, ne grupas savākšana, tas viss ir nieks pret pašu grūtāko – pavadīšanu.

Katrs, kurš pabijis manā namiņā, jā, jā, es esmu sentimentālais Vēzis, ērti iekužinās kādā sirds stūrītī un paliek tur. Brīdī, kad tevi saķer un saspiež atvadu apskāvienā, ir stipri jākož lūpā, lai nesāktu bimbāt. Jo, kaut aizbraucējs saka, ka noteikti atgriezīsies, labi apzinies, ka pasaule ir ļoti liela, un mana mīļā, mazā Astūrija, kura ir aizņēmusi visu manu sirdi, pasaules kartē ir tikai mazs punktiņš.

Šorīt pavadīju savas četras smējējas mājupceļā uz Latviju. Iekāpu mašīnā, un sirds iesmeldzās, nesajūtot Janas knosīšanos blakus sēdeklī, otrās rindas gardos smieklus un mīlīgo, pēkšņi izsprukušo pusaudžu enerģiju. Odziņu uzlika radio Skonto:

“Mana sirds ir atkal brīva, bet par jaunu atmiņām (..).”

Ko var pārfrāzēt par “mana Silvī atkal brīva, gaidot…”. Dzejnieks no manis nekāds, bet domu sapratāt.

Šīs bija piesātinātas dienas ar smiekliem, jokiem, stenēšanu, vaidēšanu, ēšanu, dziedāšanu un, paldies Vitai par rozā vīna pasaulē ievadīšanu, gardā rozā vīna baudīšanu. Bija kalnu takas, bija apmaldīšanās, kas tika pārvērsta stāstā par fitnesa treniņu un Astūrijas floras un faunas iepazīšanu, bija mērcēšanās okeānā, mukšana no paisuma, protams, komandantes ieteikumu neņemšanu vērā, bija asaras, bet tādas vieglas, dziedējošas, ko prot izvilināt dziedošie akmeņi, bija sarunas. Oi, un man tika masāža, vēl kādu brīdi ceļoties, sēžoties Janu pieminēšu, bet ar labu.

Dāmas teica, ka noteikti gribot iekļūt mazciema stāstos, nedaudz ievilkšu elpu, apdarīšu degošos darbus, un tad jau kāds uztaps.

Šobrīd gandarījuma nogurums un smaids līdz ausu ļipiņām.

Vēl četrās sirdīs Astūrija ierakstījusi savu vārdu. Redzēju, kā dāmas līdz ar mani pārdzīvoja, redzot gan pašas uguns liesmas kalnos, gan milzu izdegušās platības. Un kā dāvanu par viņu līdzcietību Astūrija vakar uzdāvināja mazu, mazmazītiņu pareizā vēja pūtienu. Playa de Salinas bija viļņi, mazi, bet bija, un šļakatas sejā arī tika.

Labu ceļa vēju, smējējas, dziedātājas!

Grupas devīzes:

  • “nelien, bet ēdīšu”;
  • “nevaru, bet iešu”.

Citi raksti

Būs gari .Vakar pabeidzu trīs mēnešus ilgu mācību maratonu.Viss sākās, kā ierasts - nejauši. Kādu dienu pirms kāda pusgada, saprotot, ka, ja nevaru mainīt esošo situāciju, nepieciešams mainīt attieksmi; visas savas tehnikas biju izmēģinājusi vairākkārt, sapratu, vajag kaut ko jaunu.Visums ir dzirdīgs.Un tā, kādā vakarā, ejot gulēt, fonā uzliku kādu lekciju, lai lektora valoda radītu …

Dzīve mazciemā – 96 Read More »

Vētra, rīb durvis , logi. Palma ar zariem zemi slauka, okeāns bangojas, tā varenais Plutons svin savu ieiešanu Ūdensvīra zīmē. Uzbango, lai aiziet vecais, dodot vietu jaunajam.Visa diena pagāja lejot īpašās sveces un gatavojot Plutona lekciju Auna zīmē dzimušajiem . Vakarā zooms , izdevās jaudīga saruna. Gandarījums un smaids līdz pat ausu ļipiņām.Un vēl , …

Dzīve mazciemā – 96 Read More »

14.06.2023. Lūzuma punkts, turpinājums

No rīta paskatos plānotāja un rakstu saimniekam ar lūgumu neieplānot mājas apsekotājus līdz 02.06., jo visas dienas jau sarakstītas ar darbiem. Atnāk ziņa “labi”. Vēl pēc pāris dienām atnāk ziņa, ka rīt, tas ir, 31.05., būs abi kontrolētāji klāt. Ievelku elpu, pastāvu plankā, lai “nolaistu tvaiku” un vēlmi uzrakstīt visu, ko par viņu domāju. Un domāju es daudz un krāšņi, te pat vairs nav teiciens “man ir jūtas”, te prasās pēc lielās enerģētiskās pannas. Kamēr pārgrupēju darbus, atnāk ziņas no jaukas Latvijas piligrimes, ka labprāt šo nakti pavadītu namiņā un, ja vēl vakariņas, tad pavisam labi. Ievelku elpu...

13.11.2020. Arī Paradīzē slimo.

Rudens nekad nav bijis mans gada laiks. Jā, ir jau skaists tas lapu zelts, košās krāsas, tā īpašā ne ar ko nesajaucamā smarža, miglā tītie rīti un gājputnu kāši, bet pārsvarā tas ir drēgnums, ap stūriem aurojošs vējš, lietus, dubļi, ja esi laukos, vai peļķu pilnās ielas, ja esi pilsētā. Izskatās, ka nekas sajūtās nav mainījies, arī dzīvojot šeit.